ბოლო განახლება: 2026 წლის თებერვალი
Cari.ge-ს გამოყენებით თქვენ ადასტურებთ, რომ გაეცანით და ეთანხმებით ქვემოთ მოცემულ წესებსა და პირობებს სრულად.
1. ზოგადი დებულებები
წინამდებარე წესები და პირობები (შემდგომში „პირობები") არეგულირებს ვებ-პლატფორმა Cari.ge-ს (https://cari.ge) გამოყენებას, რომელსაც ოპერირებს შპს „პროექტი 2024" (შემდგომში „კომპანია").\n\nტერმინების განმარტება:\n• „პლატფორმა" — ვებ-საიტი Cari.ge და მასთან დაკავშირებული მობილური აპლიკაციები.\n• „მომხმარებელი" — ნებისმიერი ფიზიკური ან იურიდიული პირი, რომელიც იყენებს პლატფორმას.\n• „განცხადება" — ავტომობილის ყიდვა-გაყიდვის შესახებ ინფორმაცია, რომელიც განთავსებულია პლატფორმაზე.\n• „დილერი" — ვერიფიცირებული კომერციული მომხმარებელი (ავტოსალონი, იმპორტიორი ან სერვისი).\n• „VIP" — ფასიანი სერვისი, რომელიც უზრუნველყოფს განცხადების გაზრდილ ხილვადობას.\n• „სერვისი" — Cari.ge-ს მიერ შეთავაზებული ნებისმიერი ფუნქციონალი.\n\nპლატფორმის გამოყენებით (რეგისტრაციით, განცხადების განთავსებით ან საიტის დათვალიერებით) თქვენ ეთანხმებით წინამდებარე პირობებს სრულად. თუ არ ეთანხმებით, გთხოვთ შეწყვიტოთ პლატფორმის გამოყენება.
2. სერვისის აღწერა
Cari.ge არის ონლაინ პლატფორმა, რომელიც უზრუნველყოფს ავტომობილების ყიდვა-გაყიდვის განცხადებების განთავსებასა და ძიებას.\n\nპლატფორმის ძირითადი ფუნქციები:\n• ავტომობილების განცხადებების განთავსება და მართვა.\n• განცხადებების ძიება მრავალფეროვანი ფილტრებით (მარკა, მოდელი, ფასი, წელი, გარბენი და სხვა).\n• VIP სერვისები განცხადებების გაზრდილი ხილვადობისთვის.\n• დილერის პროფილი კომერციული მომხმარებლებისთვის.\n• ავტომობილების შედარების ფუნქცია.\n• განბაჟების კალკულატორი.\n• ფავორიტების სია და ფასის შეტყობინებები.\n\nმნიშვნელოვანი: Cari.ge მოქმედებს მხოლოდ როგორც შუამავალი პლატფორმა. კომპანია არ არის მხარე მომხმარებლებს შორის დადებულ ნებისმიერ გარიგებაში, არ ფლობს და არ ყიდის ავტომობილებს.
3. რეგისტრაცია და ანგარიში
პლატფორმაზე რეგისტრაცია შესაძლებელია შემდეგი მეთოდებით:\n\n• სატელეფონო ავტორიზაცია — SMS კოდით.\n• ელ.ფოსტით შესვლა — ელ.ფოსტისა და პაროლის მეშვეობით.\n\nრეგისტრაციისას თქვენ ვალდებული ხართ:\n• მიუთითოთ სწორი, აქტუალური და სრული ინფორმაცია.\n• უზრუნველყოთ ანგარიშის უსაფრთხოება — არ გაუზიაროთ თქვენი ავტორიზაციის მონაცემები სხვა პირებს.\n• დაუყოვნებლივ შეგვატყობინოთ ანგარიშში არაავტორიზებული წვდომის შემთხვევაში.\n\nერთ ფიზიკურ პირს უფლება აქვს ჰქონდეს მხოლოდ ერთი ანგარიში. მრავალი ანგარიშის შექმნა ერთი პირის მიერ (მათ შორის სხვადასხვა ტელეფონის ნომრით) აკრძალულია და შეიძლება გამოიწვიოს ყველა ანგარიშის დაბლოკვა.\n\nთქვენ სრულად ხართ პასუხისმგებელი თქვენი ანგარიშით განხორციელებულ ყველა მოქმედებაზე.
4. მომხმარებლის ვალდებულებები
პლატფორმის გამოყენებისას მომხმარებელი ვალდებულია:\n\n• დაიცვას საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობა.\n• მიაწოდოს ზუსტი და სრული ინფორმაცია ავტომობილის შესახებ.\n• არ განახორციელოს თაღლითური ან შეცდომაში შემყვანი ქმედებები.\n• პატივი სცეს სხვა მომხმარებლების უფლებებს.\n\nაკრძალული ქმედებები:\n• ყალბი ან შეცდომაში შემყვანი განცხადებების განთავსება.\n• სხვისი პერსონალური მონაცემების არაკანონიერი გამოყენება.\n• სპამი, მასობრივი შეტყობინებები, რეკლამა კომენტარებში.\n• პლატფორმის ფუნქციონალის ბოროტად გამოყენება (ყალბი ფავორიტები, ფეიკ განცხადებები).\n• ვირუსების, მავნე კოდის ან სხვა საზიანო მასალის გავრცელება.\n• პლატფორმის ნორმალური ფუნქციონირების ხელის შეშლა.
5. განცხადებების განთავსება
პლატფორმაზე შესაძლებელია მხოლოდ ავტომობილების (მსუბუქი, ჯიპი/SUV, მინივენი, კუპე, კაბრიოლეტი, პიკაპი, მიკროავტობუსი და სხვა) განცხადებების განთავსება.\n\nგანცხადების სავალდებულო ველები: მარკა, მოდელი, წელი, ფასი, გარბენი, საწვავის ტიპი, გადაცემათა კოლოფი, წამყვანი თვლები.\n\nფოტოების წესები:\n• მაქსიმუმ 20 ფოტო ერთ განცხადებაში.\n• მაქსიმალური ზომა: 10 MB თითო ფოტო.\n• დაშვებული ფორმატები: JPG, JPEG, PNG, WebP.\n• ფოტოები უნდა ასახავდეს კონკრეტულ ავტომობილს (არა ინტერნეტიდან გადმოწერილ სურათებს).\n• ფოტოებზე აკრძალულია: სხვა საიტების წყალნიშანი (watermark), სარეკლამო ბანერები, ტელეფონის ნომრები ან ტექსტური ინფორმაცია.\n• ფოტოები ავტომატურად კონვერტირდება WebP ფორმატში ოპტიმიზაციისთვის.\n\nაღწერაში აკრძალულია: სხვა საიტების ბმულები, სარეკლამო ტექსტი, შეურაცხმყოფელი ლექსიკა, ყალბი ან შეცდომაში შემყვანი ინფორმაცია.\n\nპლატფორმა იტოვებს უფლებას წაშალოს ან შეაჩეროს განცხადება, რომელიც არღვევს ამ წესებს, წინასწარი შეტყობინების გარეშე.
6. უფასო და ფასიანი განცხადებები
პლატფორმაზე მოქმედებს შემდეგი სისტემა:\n\n• უფასო განცხადება — ყველა მომხმარებელს შეუძლია ჰქონდეს 1 (ერთი) აქტიური უფასო განცხადება ერთდროულად.\n• დამატებითი განცხადებები — თითოეული დამატებითი აქტიური განცხადების ღირებულებაა 5 ლარი.\n• განთავსების ვადა — განცხადება აქტიურია განთავსებიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში, რის შემდეგაც ავტომატურად გადაიტანება არააქტიურ სტატუსში.\n• განახლება — მომხმარებელს შეუძლია განაახლოს განცხადება ვადის ამოწურვის შემდეგ.\n\nდილერის სტატუსის მქონე მომხმარებლებს აქვთ განსხვავებული ლიმიტები (იხ. სექცია 9 — დილერის გამოწერა).
7. VIP სერვისები
Cari.ge გთავაზობთ სამი ტიერის VIP სერვისს განცხადებების ხილვადობის გასაზრდელად:\n\n• VIP — განცხადება გამოირჩევა VIP ბეჯით და პრიორიტეტული პოზიციით ძიების შედეგებში.\n• VIP+ — VIP-ის ყველა ფუნქცია + ფერადი გამოყოფა სიაში + მთავარ გვერდზე ჩვენება.\n• Super VIP — VIP+-ის ყველა ფუნქცია + უმაღლესი პრიორიტეტი + ბანერული პოზიცია.\n\nVIP სერვისის ხანგრძლივობა: 1, 3, 7, 14 ან 30 დღე (არჩევანის მიხედვით).\n\nმნიშვნელოვანი პირობები:\n• VIP სერვისის ფასები მითითებულია პლატფორმაზე და შეიძლება შეიცვალოს წინასწარი შეტყობინებით.\n• VIP სერვისი ვრცელდება კონკრეტულ განცხადებაზე და არ გადადის სხვა განცხადებაზე.\n• VIP სერვისი არ ექვემდებარება თანხის დაბრუნებას ან გაუქმებას აქტივაციის შემდეგ.\n• VIP ვადის ამოწურვის შემდეგ განცხადება ავტომატურად ბრუნდება ჩვეულებრივ სტატუსში.
8. დილერის სტატუსი
კომერციულ მომხმარებლებს (ავტოსალონები, იმპორტიორები, სერვისები) შეუძლიათ მოითხოვონ დილერის სტატუსი.\n\nგანაცხადის პროცესი:\n• მომხმარებელი ავსებს დილერის განაცხადს პლატფორმაზე.\n• მიუთითებს დილერის ტიპს: სალონი, იმპორტიორი, სერვისი ან კერძო მოვაჭრე.\n• განაცხადს განიხილავს Cari.ge-ს ადმინისტრაცია.\n• დადასტურების შემთხვევაში მომხმარებელი იღებს დილერის სტატუსს.\n\nდილერის შესაძლებლობები:\n• ვერიფიცირებული პროფილი ნდობის ბეჯით.\n• განცხადებების გაზრდილი ლიმიტი.\n• გუნდის მართვა — თანამშრომლების დამატება და წვდომის დონეების მართვა.\n• დეტალური ანალიტიკა — ნახვები, საკონტაქტო მოთხოვნები, სტატისტიკა.\n• მასობრივი ატვირთვა — მრავალი განცხადების ერთდროულად განთავსება.\n\nკომპანია იტოვებს უფლებას უარი თქვას დილერის განაცხადზე ან შეაჩეროს დილერის სტატუსი წესების დარღვევის შემთხვევაში.
9. დილერის გამოწერა
დილერის სტატუსის სრული ფუნქციონალის გამოსაყენებლად საჭიროა გამოწერა:\n\n• თვიური გამოწერა — ყოველთვიური გადახდით.\n• წლიური გამოწერა — ყოველწლიური გადახდით (ფასდაკლებით).\n\nგამოწერის ფუნქციონალი მოიცავს: გაზრდილი განცხადებების ლიმიტი, გუნდის მართვა, ანალიტიკა, პრიორიტეტული მხარდაჭერა, მასობრივი ატვირთვა.\n\nგამოწერის პირობები:\n• განახლება — გამოწერა ავტომატურად არ განახლდება, მომხმარებელმა თავად უნდა განაახლოს.\n• გაუქმება — მომხმარებელს შეუძლია გააუქმოს გამოწერა მიმდინარე პერიოდის ბოლომდე.\n• ლიმიტები — გამოწერის ტიპის მიხედვით განისაზღვრება მაქსიმალური აქტიური განცხადებების რაოდენობა.
10. გადახდა და ფასები
პლატფორმაზე ყველა ფასი მითითებულია ქართულ ლარში (GEL).\n\nფასიანი სერვისები მოიცავს: VIP პაკეტები, დამატებითი განცხადებები, დილერის გამოწერა.\n\nგადახდის მეთოდები: გადახდის ინტეგრაცია იგეგმება მომავალში. ამჟამად ფასიანი სერვისების აქტივაცია ხორციელდება ადმინისტრაციასთან შეთანხმებით.\n\nთანხის დაბრუნების პოლიტიკა:\n• VIP სერვისის აქტივაციის შემდეგ თანხა არ ბრუნდება.\n• ტექნიკური ხარვეზით გამოწვეული პრობლემის შემთხვევაში კომპანია განიხილავს თანხის დაბრუნების მოთხოვნას ინდივიდუალურად.\n• თანხის დაბრუნების მოთხოვნა უნდა გაიგზავნოს [email protected]ზე შეძენიდან 48 საათის განმავლობაში.
11. კონტენტი და ფოტოები
პლატფორმაზე კონტენტის (ფოტოები, ტექსტი, აღწერა) განთავსებით მომხმარებელი:\n\n• ადასტურებს, რომ არის კონტენტის ავტორი ან აქვს მისი გამოყენების უფლება.\n• ანიჭებს Cari.ge-ს არაექსკლუზიურ, უსასყიდლო ლიცენზიას კონტენტის გამოსაქვეყნებლად, გასავრცელებლად და საჩვენებლად პლატფორმაზე.\n• ეთანხმება, რომ ფოტოები ავტომატურად კონვერტირდება WebP ფორმატში და შეიძლება შეიცვალოს ზომა ოპტიმიზაციისთვის.\n\nფოტოების ავთენტიურობა:\n• ფოტოები უნდა ასახავდეს რეალურ ავტომობილს, რომელიც იყიდება.\n• აკრძალულია: სტოკ-ფოტოები, სხვა საიტებიდან გადმოწერილი სურათები, ფოტომონტაჟი ავტომობილის რეალური მდგომარეობის დასამალად.\n• აკრძალულია სხვა პლატფორმების watermark-ის მქონე ფოტოების ატვირთვა.\n\nკონტენტის წაშლის შემდეგ Cari.ge წაშლის ფოტოებს სერვერიდან გონივრულ ვადაში.
12. აკრძალული ქმედებები
პლატფორმაზე მკაცრად აკრძალულია:\n\n• ყალბი განცხადებები — არარსებული ავტომობილების ან არასწორი ინფორმაციის განთავსება.\n• ფასის მანიპულაცია — განზრახ არასწორი ფასის მითითება ყურადღების მისაქცევად.\n• ავტომატიზებული წვდომა — bot-ების, scraper-ების, crawler-ების ან სხვა ავტომატიზებული ხელსაწყოების გამოყენება პლატფორმის მონაცემების შეგროვებისთვის.\n• DDoS შეტევები — პლატფორმაზე მასობრივი მოთხოვნების გაგზავნა ფუნქციონირების ხელის შესაშლელად.\n• ანგარიშის გაზიარება — სხვა პირისთვის ანგარიშის ავტორიზაციის მონაცემების გადაცემა (გარდა დილერის გუნდის წევრებისა).\n• არალეგალური ავტომობილები — მოპარული, არალეგალურად შემოტანილი ან სხვაგვარად კანონსაწინააღმდეგო ავტომობილების განთავსება.\n• თაღლითობა — მოტყუების, ფიშინგის ან სხვა თაღლითური ქმედებების განხორციელება.\n• სხვა მომხმარებლების შევიწროება — მუქარა, შეურაცხყოფა, სპამი ან სხვა ანტისოციალური ქცევა.\n\nაკრძალული ქმედებების გამოვლენის შემთხვევაში კომპანია იტოვებს უფლებას დაუყოვნებლივ დაბლოკოს ანგარიში.
13. ანგარიშის შეჩერება და წაშლა
კომპანია იტოვებს უფლებას შეაჩეროს ან წაშალოს მომხმარებლის ანგარიში შემდეგ შემთხვევებში:\n\n• წინამდებარე პირობების დარღვევა.\n• ყალბი ან შეცდომაში შემყვანი ინფორმაციის განთავსება.\n• თაღლითური ან არაკანონიერი საქმიანობა.\n• სხვა მომხმარებლების საჩივრები.\n• პლატფორმის ნორმალური ფუნქციონირების ხელის შეშლა.\n\nშეჩერების პროცესი:\n• პირველი დარღვევა — გაფრთხილება და განცხადების წაშლა.\n• განმეორებითი დარღვევა — ანგარიშის დროებითი შეჩერება (7-30 დღე).\n• სისტემატური ან მძიმე დარღვევა — ანგარიშის სამუდამო დაბლოკვა.\n\nმომხმარებლის მიერ ანგარიშის წაშლა:\nმომხმარებელს უფლება აქვს ნებისმიერ დროს მოითხოვოს ანგარიშის წაშლა პროფილის პარამეტრებიდან ან [email protected]ზე მოთხოვნის გაგზავნით.
14. შეტყობინებები (Push Notifications)
პლატფორმა იყენებს Push შეტყობინებებს მომხმარებლებთან კომუნიკაციისთვის:\n\n• Web Push — ბრაუზერის შეტყობინებები (Firebase Cloud Messaging-ის მეშვეობით).\n• მობილური Push (მომავალში) — Android და iOS აპლიკაციების შეტყობინებები.\n\nშეტყობინებების ტიპები: ფასის ცვლილების შეტყობინებები, განცხადების სტატუსის ცვლილება, სისტემური შეტყობინებები, სიახლეები და აქციები.\n\nმომხმარებელს უფლება აქვს:\n• გააუქმოს Push შეტყობინებების გამოწერა ნებისმიერ დროს ბრაუზერის ან აპლიკაციის პარამეტრებიდან.\n• აირჩიოს შეტყობინებების ტიპები, რომლებიც სურს მიიღოს.
15. ინტელექტუალური საკუთრება
Cari.ge-ს ბრენდი, ლოგო, დიზაინი, პროგრამული კოდი, მონაცემთა ბაზის სტრუქტურა და ყველა სხვა ინტელექტუალური საკუთრება ეკუთვნის შპს „პროექტი 2024"-ს.\n\nაკრძალულია:\n• პლატფორმის დიზაინის, ლოგოს ან ბრენდის კოპირება, მოდიფიკაცია ან გამოყენება ნებართვის გარეშე.\n• პროგრამული კოდის დეკომპილაცია, reverse engineering ან კოპირება.\n• მონაცემთა ბაზის სისტემატური კოპირება ან ექსტრაქცია.\n\nმომხმარებლის კონტენტი:\nმომხმარებლის მიერ განთავსებული კონტენტი (ფოტოები, ტექსტები) რჩება მომხმარებლის საკუთრებაში. განთავსებით მომხმარებელი ანიჭებს Cari.ge-ს ლიცენზიას ამ კონტენტის გამოსაქვეყნებლად პლატფორმაზე.
16. პასუხისმგებლობის შეზღუდვა
Cari.ge მოქმედებს როგორც შუამავალი პლატფორმა და არ არის პასუხისმგებელი:\n\n• ავტომობილის ფაქტობრივ მდგომარეობაზე, ტექნიკურ გამართულობაზე ან ისტორიაზე.\n• განცხადებაში მითითებული ფასის, გარბენის ან სხვა მონაცემების სისწორეზე.\n• მომხმარებლებს შორის დადებულ გარიგებებზე, მათ შორის ფინანსურ ზარალზე.\n• მომხმარებლებს შორის წარმოშობილ კონფლიქტებზე ან დავებზე.\n• გამყიდველის ან მყიდველის ვინაობის ნამდვილობაზე.\n\nმომხმარებელი თანახმაა, რომ:\n• თავად შეამოწმებს ავტომობილის მდგომარეობა ყიდვამდე.\n• გარიგების ყველა რისკი ეკისრება მხარეებს.\n• პლატფორმის მიერ ფასის რეიტინგი (დაბალი/საშუალო/მაღალი) ინფორმაციულ ხასიათს ატარებს და არ წარმოადგენს ფასის გარანტიას ან რეკომენდაციას.
17. გარანტიები და უარყოფა
პლატფორმა მოწოდებულია „როგორც არის" (as is) და „როგორც ხელმისაწვდომია" (as available) პრინციპით.\n\nკომპანია არ იძლევა გარანტიას:\n• პლატფორმის უწყვეტ და შეუფერხებელ ხელმისაწვდომობაზე.\n• ტექნიკური შეცდომების ან ხარვეზების არარსებობაზე.\n• მონაცემთა 100%-იან უსაფრთხოებაზე.\n• განცხადებებში მოცემული ინფორმაციის სისწორესა და სანდოობაზე.\n\nპლატფორმა შეიძლება დროებით მიუწვდომელი იყოს ტექნიკური პროფილაქტიკის, განახლებების ან გაუთვალისწინებელი გარემოებების გამო. კომპანია მიიღებს გონივრულ ზომებს ასეთი შეფერხებების მინიმიზაციისთვის.
18. ზიანის ანაზღაურება (Indemnification)
მომხმარებელი თანახმაა დაიცვას და აანაზღაუროს შპს „პროექტი 2024"-ს, მის თანამშრომლებს და პარტნიორებს ნებისმიერი პრეტენზია, ზარალი, ხარჯი (მათ შორის იურიდიული ხარჯები), რომელიც წარმოშობილია:\n\n• მომხმარებლის მიერ წინამდებარე პირობების დარღვევით.\n• მომხმარებლის მიერ განთავსებული კონტენტით.\n• მომხმარებლის მიერ კანონმდებლობის დარღვევით.\n• მომხმარებლის მიერ მესამე მხარის უფლებების დარღვევით.\n\nეს ვალდებულება რჩება ძალაში ანგარიშის წაშლის ან პლატფორმის გამოყენების შეწყვეტის შემდეგაც.
19. მესამე მხარის სერვისები
პლატფორმა იყენებს მესამე მხარის სერვისებს ფუნქციონალის უზრუნველსაყოფად:\n\n• Firebase (Google) — Push შეტყობინებები და ანალიტიკა.\n• Cloudflare — CDN სერვისი, DDoS დაცვა, SSL სერტიფიკატი.\n• SMS პროვაიდერი — SMS ავტორიზაციის კოდების გაგზავნა.\n\nპლატფორმა ასევე შეიძლება შეიცავდეს ბმულებს გარე ვებ-საიტებზე. კომპანია არ არის პასუხისმგებელი ამ საიტების კონტენტზე, კონფიდენციალურობის პოლიტიკაზე ან პრაქტიკაზე.\n\nმომხმარებელი თანახმაა, რომ მესამე მხარის სერვისების გამოყენება ექვემდებარება ამ სერვისების საკუთარ წესებსა და პირობებს.
20. საიტის ცვლილება და შეწყვეტა
კომპანია იტოვებს უფლებას:\n\n• შეცვალოს, განაახლოს ან წაშალოს პლატფორმის ნებისმიერი ფუნქციონალი წინასწარი შეტყობინებით ან მის გარეშე.\n• დროებით ან სამუდამოდ შეწყვიტოს პლატფორმის მუშაობა.\n• შეცვალოს ფასიანი სერვისების პირობები და ფასები (მოქმედ გამოწერებზე ცვლილება ვრცელდება განახლების შემდეგ).\n\nსერვისის შეწყვეტის შემთხვევაში:\n• მომხმარებლებს ეცნობებათ გონივრულ ვადაში.\n• მომხმარებლებს ექნებათ შესაძლებლობა ჩამოტვირთონ საკუთარი მონაცემები.\n• წინასწარ გადახდილი, მაგრამ გამოუყენებელი სერვისების თანხა დაბრუნდება პროპორციულად.
21. ფორს-მაჟორი
კომპანია არ არის პასუხისმგებელი ვალდებულებების შეუსრულებლობაზე, თუ ეს გამოწვეულია მისი კონტროლის მიღმა არსებული გარემოებებით, მათ შორის:\n\n• ომი, სამოქალაქო არეულობა ან ტერორიზმი.\n• პანდემია ან ეპიდემია.\n• ბუნებრივი კატასტროფა (მიწისძვრა, წყალდიდობა, ხანძარი).\n• სერვერის ავარია, კიბერშეტევა ან ინტერნეტ-ინფრასტრუქტურის მწყობრიდან გამოსვლა.\n• სახელმწიფო ორგანოების გადაწყვეტილებები ან კანონმდებლობის ცვლილებები.\n• ელექტროენერგიის გათიშვა.\n\nფორს-მაჟორის პერიოდში კომპანიის ვალდებულებები ჩერდება გარემოებების მოხსნამდე.
22. პირობების ცვლილება
შპს „პროექტი 2024" იტოვებს უფლებას შეცვალოს წინამდებარე პირობები ნებისმიერ დროს.\n\nცვლილების შეტყობინების წესი:\n• განახლებული პირობები გამოქვეყნდება Cari.ge-ზე „ბოლო განახლების" თარიღის მითითებით.\n• მნიშვნელოვანი ცვლილებების შემთხვევაში მომხმარებლებს ეცნობებათ ელ.ფოსტით, SMS-ით ან/და Push შეტყობინებით.\n\nპლატფორმის გამოყენების გაგრძელება ცვლილების შემდეგ ნიშნავს განახლებული პირობების მიღებას. თუ არ ეთანხმებით ახალ პირობებს, უნდა შეწყვიტოთ პლატფორმის გამოყენება.
23. დავების გადაწყვეტა
წინამდებარე პირობებიდან ან პლატფორმის გამოყენებიდან წარმოშობილი დავები გადაწყდება შემდეგი თანმიმდევრობით:\n\n1. მოლაპარაკება — მხარეები ეცდებიან დავის მოგვარებას მოლაპარაკებების გზით 30 კალენდარული დღის განმავლობაში.\n2. მედიაცია — მოლაპარაკების წარუმატებლობის შემთხვევაში მხარეები მიმართავენ მედიაციას.\n3. სასამართლო — მედიაციის წარუმატებლობის შემთხვევაში დავა განიხილება თბილისის საქალაქო სასამართლოში.\n\nმომხმარებელი თანახმაა, რომ დავის განხილვის ექსკლუზიური იურისდიქცია ეკუთვნის საქართველოს სასამართლოებს.
24. მოქმედი კანონმდებლობა
წინამდებარე პირობები რეგულირდება და განიმარტება საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.\n\nგამოსაყენებელი ძირითადი საკანონმდებლო აქტები:\n• საქართველოს სამოქალაქო კოდექსი.\n• საქართველოს კანონი „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ".\n• საქართველოს კანონი „ელექტრონული კომერციის შესახებ".\n• საქართველოს კანონი „მომხმარებლის უფლებების დაცვის შესახებ".
25. საკონტაქტო ინფორმაცია
წესებთან და პირობებთან დაკავშირებული ნებისმიერი კითხვით, შეთავაზებით ან საჩივრით შეგიძლიათ დაგვიკავშირდეთ:\n\n• კომპანია: შპს „პროექტი 2024"\n• ელ.ფოსტა: [email protected]\n• ვებ-გვერდი: https://cari.ge\n\nჩვენ ვეცდებით თქვენს შეტყობინებას ვუპასუხოთ 5 სამუშაო დღის განმავლობაში.